Aréna

 

Aréna představuje PvP v Gladiatusu, kde hráči bojují o místo v aréně. Aréna také odměňuje zlato za výhru a část zlata, které má hráč momentálně u sebe, dále také slávu a zkušenostní body.

 

To nejdůležitější

Pro nejlepší výsledky (tedy výhry) v aréně, je nutné mít co nejlepší staty (atributy) postavy, největší zbroj, největší poškození a také je doporučeno mít 50% šanci na zablokování zásahu, to samé platí pro šanci na kritický zásah.


Blokace a kritický zásah

Základní maximální šance na zablokování a na kritický zásah je 50%, tyto procenta jdou dočasně navýšit - pro větší šanci na zablokování zásahu je zde III. bonus boha Apollóna (Apollónův štít) který poskytne až 65% šanci na zablokování zásahu.

Pro kritický zásah je zde pakt Vyznamenání veterána, který navýší tuto šanci až o 10%.


Prémiové pakty

Pakty jsou dočasná vylepšení, které lze zakoupit za rubíny v sekci Prémium.

Tyto pakty lze také získat z truhly božího osudu (více o truhle ZDE).


Pakty pro arénu

Je zde několik paktů, které jsou vhodné do arény:

Vyznamenání zbrojmistra - zvyšuje maximální možnou dovednost

Tajná znalost vrahů - zvyšuje maximální možnou obratnost

Požehnání Venuše - zvyšuje maximální možné charisma


Zlato přímo od hráčů

Při vítězství v aréně také dostáváte jistou část zlata, které má momentálně hráč u sebe, množství maximálního zlata, které můžete získat přímo od hráče je vypočítáno:

Tvůj level x 1000zl.

Ukázka

Toto úplně neplatí v Circus Turma, má-li hráč nastavený stav účasti na pasivní, tak z něj nebude možné získat jakékoliv jeho vlastní zlato v Circus Turma.


Stále prohrávám

V Gladiatusu je něco čemu se říká anglicky RNG - tedy generátor náhody, údajně pro to, aby i ti slabší měli šanci, a tak se může stát, že prohrajete nebo budete prohrávat proti někomu, koho by jste prostě měli za normálních podmínek porazit, s tím bohužel nic neuděláme.