O podsvětí

Podsvětí je odemčeno v momentě, kdy Vaše postava dovrší úrovně 100.

Podsvětí je největší výzva v Gladiatusu, jedná se kompletně novou a samostatnou lokaci, která má čtyři nové oblasti, každá oblast obsahuje 4 nové nepřátelé včetně jednoho závěrečného bosse, celkem je ve všech oblastech 16 unikátních nepřátel.

Má 3 dostupné obtížnosti - Normální (/Jednodušší), Obyčejné (/Střední) a Obtížné (/Těžké)

Normální

V normální obtížnosti běžně padá zlato a předměty (ano, i unikátní svitky). Za jeho úspěšné dokončení získáte unikátní kostým, který Vám přidá několik bonusů velmi užitečných k expení postavy, tedy kostým na výpravy.

Nepřátelé v této obtížnosti mají o mnohem menší úrovně oproti Vám.

Obyčejné

Obyčejná obtížnost je podobná jako normální, vše zde také padá, ovšem má silnější oponenty. Po dokončení obdržíte taktéž unikátní kostým, který je zaměřený hlavně na bludiště.

Nepřátelé v této obtížnosti mají stejné/podobné úrovně jako Vy.

Obtížné

Toto je nejtěžší obtížnost ze všech, tato obtížnost neodměňuje zlato a ani jakékoliv předměty, pouze zkušenostní body. Po jeho dokončení však obdržíte bod ke cvičení atributů (statů) zdarma a kostým který je zaměřený na arénu.

Umřete-li však v této obtížnosti (0 životů po souboji), tak Vám bude jeden náhodný bod atributů (statů) odebrán!

Nepřátelé v této obtížnosti mají mnohem větší úrovně oproti Vám.

 

Ke konci snad jen zmínit, že čím větší úroveň máte, tím se podsvětí hůře prochází...

Průchod podsvětím

Cíl je jednoduchý - porazit všechny nepřátelé, to však má jeden háček, podsvětí má totiž svá vlastní pravidla, dle kterých se musíte řídit, jinak podsvětí neporazíte.

První (a snad ne poslední) nepřítel

První nepřítel, na kterého narazíte je zrcadlo, to je nepřítel, který Vás naprosto přesně kopíruje, nemá žádné výhody ani nevýhody oproti Vám, je to Váš přesný obraz, a jak vlastně porazit sebe sama?

Většina zkušených Vám stejně poví, že je to náhoda, problém jsou ale Vaše životy, ty totiž nejsou neomezené, a proto je doporučeno se oslabit, než budete zrcadlo mlátit, tak aby jste omezili poškození, které obdržíte, jde to několika způsoby:

• sundat zbraň a štít, ale mít na sobě aktivní lahvičky

• sundat pouze zbraň

• použít mnohem slabší zbraň, třeba z léčitele

Upozornění: Nikdy ze sebe nesundávejte věci přidávající odolnost, neboť pak Vám klesnou životy a ty se zpět neobnoví!

Životy

V podsvětí nelze konzumovat jakékoliv jídlo, to nám zamezuje v doplňování životů, je tu však několik způsobů, jak si životy doplnit zpět:

• Za 5 rubínů

• Skrze prémiový 100% léčivý lektvar

• Využít doktory v gildě (Vila Medici)

• Pasivně zregenerovat (+ využít možnosti "modlit se" v podsvětí)

Před každým soubojem je doporučeno mít alespoň 20-30% celkového života, někteří nepřátelé v podsvětí mohou způsobit velké poškození (a čím větší úroveň jste, tím můžou více zatopit).

Omezené body

Podsvětí má omezený počet útoků (bodů), které můžete využít, ze začátku jich máte 18 zdarma k dispozici a ty se nijak neregenerují.

Na tyto body se nevztahují žádné aktivní eventy a lze je doplnit pouze pomocí prémiového předmětu Mobilizace, jako poslední možnost jsou zde rubíny (1 bod = 1 rubín).

(Pakt "Požehnání Apolla" na body podsvětí funguje, zmíněno níže)

Několik důležitých faktů a rad

- Vulkánovo božský bonus III., tedy "Vulkánova zbroj" je jeden z nejlepších bonusů do podsvětí, má však omezené trvání, a tak je doporučeno si jej správně načasovat (ideálně na druhou polovinu podsvětí).

- Božské bonusy - I. Martův hněv (Mars) a I. Dianina ochrana (Diana) jsou ideální ke každému průchodu podsvětím, díky jejich výhodám a dobré ceně.

- Expirace zásilek je zmrazena po dobu co jste v podsvětí.

- Kostým "Orlí zrak" nemá na podsvětí žádný vliv a neumožní tak vstoupit do podsvětí o dvě úrovně dříve.

- Máte-li na sobě kostým stejné obtížnosti v jaké se momentálně nacházíte, neobdržíte kostým znovu, ovšem kostým si můžete sundat těsně před Dispaterem a kostým obdržet znovu.

- Poražení dispatera resetuje čekací dobu na znovunasazení kostýmu.

- Pakt "Požehnání Apolla" v podsvětí funguje a dává 10% šanci že nebude použit bod podsvětí.

- Pro snadnější průchod podsvětím je doporučen modrý olej , který dává dočasný bonus k poškození (Apollón, II. bonus).

- Je výrazně doporučeno si do podsvětí nasazovat tyto kostýmy pro pasivní regeneraci životů - Junin dech života a Feronin hliněný štít !


Oblasti a nepřátelé

Království mrtvých


 

Soud mrtvých


 

Tartaros


 

Erebos