Důležitá fakta, než vůbec začnete...

Nemůžeš mít Charisma +% na štítech.

Nemůžeš mít Obratnost +% na brnění.

Nemůžeš mít Dovednost +% na botech.

Nemůžeš mít Sílu +% na špercích (Amulety i prsteny).


I.

O kovárně

Kovárna představuje místo, kde lze kovat předměty jakékoliv kvality, máte-li na to potřebné suroviny a úroveň.

Kdy kovárnu začít využívat

Ty nejlepší předměty pro tvou úroveň můžeš najít v aukcích, to však ale platí zhruba do úrovně 80+, kdy přichází na scénu Luciovo a Antoniovo předměty, v tomto bodě, se již vyplatí začít používat kovárnu.

Kování samotné

Kovárna vyžaduje hned několik věcí, které jsou zapotřebí ke kování - suroviny, potřebné svitky (prefix a sufix) a ideálně i nástroje Maleficy (nejsou požadované, avšak velmi doporučené).

Nástroje ke kování

Nástroje Maleficy značně zjednodušují celý proces kování, můžete kovat i bez nich, ale není to ideální. Víc o nástrojích je níže.

Maximální šance na úspěch

Maximální šance na úspěch kování BEZ nástrojů a eventu je 55%.

Maximální šance na úspěch kování pro nejvyšší možný mnou použitelný předmět BEZ nástrojů je 45%.

Kování a prodej

Předměty vykované jsou bez duševního pouta, tudíž je lze prodat na trhu, pro daný předmět musí mít však kupující strana dostatečnou úroveň, jinak předmět na trhu neuvidí (s paktem lze vidět na trhu předměty o 11 úrovní výš, bez paktu o 9).


II.

Svitky a suroviny

Svitky a suroviny lze získat několika způsoby:

• Požádat hráče v gildě

• Na výpravách

• Koupit na veřejném trhu

• Vytavit

 

Tavení

Tavírna? Tavírna umožňuje předměty (jakékoliv kvality) tavit a tím z nich získat jejich suroviny, je zde i malá šance na vytavení svitku, tavit pro svitky se ale doporučuje převážně je-li aktivní event na nalezení svitků, šance na vytavení svitků se tím značně zvětší.

Získání specifického svitku

Získat specifický svitek, jako třeba Luciovo, lze dvěma způsoby - 1, Na výpravě (neplatí pro svitky z podsvětí) nebo 2, Tavit (v tomto případě) Luciovo předměty.

Prefix a Sufix svitků

Svitky se dělí na Prefix a Sufix, tyto dvě věci ovlivňují samotný název předmětu a také všechny jeho bonusy, které bude mít.

•Prefix je v názvu umístěn vpředu - LUCIOVO (rukavice).

•Sufix je v názvu umístěn vzadu - (rukavice) ROZKOŠE.

Dáme-li dohromady Prefix a Sufix, získáme tím Luciovo rukavice rozkoše.

Ty nejlepší...

Nejlepší svitky musí být vybrány dle tvé aktuální úrovně, Miniwiki obsahuje taktéž svitkovou sekci, kde jsou napsané nejlepší svitky seřazené dle úrovně (ZDE).

Svitky z podsvětí

V podsvětí padají také svitky (normální a střední obtížnost), které nejde jinak získat (jedině na trhu), tyto svitky jsou ideální pro vyšší úrovně (100+).

Mezi ty nejlepší patří třeba SEBASTIANOVO prefix (zbroj, poškození a kritický zásah) nebo sufix PEKLA (zbroj, poškození, inteligence a síla)...

Vzácné suroviny

Některé suroviny je mnohem obtížnější získat, uvedeme si zde pár příkladů:

• Výtažek vytrvalosti

• Lektvar vnímání

• Jed škorpiona

• Kámen štěstí

• Almandin

• Pekelný kámen

...


III.

Nástroje Maleficy

Nástroje Maleficy jsou prémiové předměty do kovárny, kde značně mohou usnadnit kování.

Existují čtyři typy nástrojů:

Čtyřlístek (zvýší šanci na úspěch kování)

Měch (sníží náklady surovin na kování)

Kovadlina (zvýší šanci na lepší kvalitu předmětu)

Kladivo (sníží dobu kování)

Dále i tyto nástroje mají své kvality, ty určují jak moc silný jejich účinek bude, přesněji jsou tři – zlatou, stříbrnou a bronzovou.

Získání nástrojů Maleficy

Jak již bylo zmíněno, jedná se o prémiové předměty, lze jej zakoupit v obchodě Maleficy, ale pouze za rubíny.

Padají taktéž na výpravách, ale ta šance je velmi, ale opravdu velmi nízká (nikoliv nemožná), naštěstí čas od času dostáváme event na zvýšenou šanci nalezení nástrojů, kdy lze při dostatečném počtu výprav získat hojné množství nástrojů (pouze bronzových a stříbrných, zlaté nepadají vůbec).

Prodej nástrojů Maleficy

Nástroje je možné prodávat, na každém serveru jsou ceny jiné (většinou to záleží na staří serveru), zlaté lze získat pouze za rubíny, a díky tomu mají taktéž největší hodnotu a jdou prodat za velmi vysoké sumy zlata.


IV.

Kvality (barvy) předmětů

Předměty mají 6 různých kvalit - bílou, zelenou, modrou, fialovou, oranžovou a červenou.

Nejklasičtější bílou uvidíte na předmětech pouze na začátku hry, zelená a modrá je velmi běžná, fialová je lepší ale stále poněkud běžná, oranžová je značně lepší a vzácnější, červená je nejvzácnější, finální a také nejlepší kvalita předmětu.

Kvalita (barva) určuje sílu bonusů, které bude předmět přidávat. Příklad - červená kvalita má dvojnásobek toho, co přidává zelená.

Oprava a vylepšení

Všechny předměty se používáním ničí a klesá jím životnost, a od toho tu máme pracovní stůl, ten umožňuje předměty nejen opravit, ale také vylepšit (zdokonalit) celkovou životnost předmětu.

Opravený předmět má životnost 100%. Vylepšený až o 200% a také o procento vylepšené bonusy.

Kdy začít vylepšovat

S vylepšováním je to podobné jako s kováním, doporučuje se vylepšovat hlavně předměty, které opravdu stojí za to, to znamená, že řekněme od úrovně 80+.


V.